Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Tematy na pracę inżynierską - Front-End Developer


Rekomendowane odpowiedzi

  • Ekspert

Cześć,

W tym roku mam za zadanie napisanie swojej pracy inżynierskiej. Miałem w planach zrobić własny system CMS dla forum oparty o NextJS (NodeJS + React). Z racji tego że temat może być przejedzony przez niektórych lub może pochłonąć dużo czasu (Zakłada się że pod takie prace robi się prostą rzecz, mało skomplikowaną).

Dlatego przychodzę do Was z pytaniem jaka aplikacja byłaby dla Was przydatna? Propozycję mogą być różnego typu, za nawet najmniejszą propozycję będę wdzięczny.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Ekspert
Napisano (edytowane)

No nie wiem czy zakłada się zrobienie prostej rzeczy / mało skomplikowanej. Ja swoją inżynierkę broniłem systemem do zarządzania eventami na Politechnice 😛 dlatego też przesunąłem swoją obronę o pół roku...

Mój pomysł dla Ciebie: archiwizacja dokumentów (firmowych). Coś a'la chmura. Wrzucenie plików do systemu. Możliwość ich szyfrowania, grupowania, etc. Obsługa wielu kont użytkowników. Sprawdzanie ownerów, itp.

Ewentualnie drugi pomysł: aplikacja podsumowująca wykonaną pracę w poprzednim dniu roboczym lub dowolnie innym wybranym. Tutaj byś musiał jedynie zunifikować dane z różnych API - Jira, CircleCI, Jenkins, GitHub, etc. Ogólnie sam problem unifikacji będzie ciekawy i uważam że jest wart pracy dyplomowej.

Edytowane przez -n3veR
  • Lubię to! 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Ekspert

Ja już wybrałem temat technologię to jeszcze nie wiem ( może Spring+Angular może Django+Angular) , co do tematu to mogę Ci doradzić jakie miałem proponowane to System do zarządzania czasem( aplikacja webowa) i coś powiązanego z bramkami coś w stylu że użytkownik wypełnia formularz przychodzi do niego wiadomość SMS z potwierdzeniem i jakimś kodem do użytkowania jakieś aplikacji było to strikcie powiązane z jakimś projektem rządowym dlatego od razu odmówiłem praktycznie z tego względu że uczelnia może rościć sobie prawa do twojej pracy w ciągu pół roku bynajmniej tak jest u mniej zobacz jak u Ciebie więc wolałem zrobić coś co będę mógł sobie wrzucić na githuba a nie uczelnia mi to zgarnie 😉 .

A temat sam w sobie nie odkryjesz niczego nowego pomyśl co Ci sprawi przyjemność i jakie technologię chciałbyś użyć to praca inżynierska a nie doktorska 🙂

  • Lubię to! 1
  • Dzięki! 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Ekspert
1 minutę temu, FrageN napisał:

uczelnia może rościć sobie prawa do twojej pracy w ciągu pół roku

Na mojej uczelni było to 5 lat 😄 dlatego muszę jeszcze trochę poczekać by zrobić forka na Symfony + dodać nowe features 😛 

  • Wow 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...