Jump to content
Sign in to follow this  
Daniel

Treasures of Montezuma 2

Recommended Posts

dr.gif

7 godzin temu kiedy część z Was pewnie zaczynała zajęcia w szkole lub na studiach a inni zaczynali pracę, nasi sąsiedzi zza północno-wschodniej granicy, najwyraźniej zadowoleni z remisu 1-1 z Polakami w ostatnim meczu, wydali jedną z najlepszych gier logicznych w jakie w życiu grałem za darmo i to na dodatek po polsku! Treasures of Montezuma 2 to naprawdę niebywały hit i jestem wręcz pewien, że i Wy go docenicie. Grałem w wersję premium, a teraz zainstalowałem tę darmową, żeby sprawdzić czy są jakieś różnice – i różnica jest tylko taka, że od czasu do czasu pojawia się w menu malutka reklama, która w żadnym wypadku nie przeszkadza w graniu. Dodatkowo 2 tryby gry są zablokowane, ale można je odblokować poprzez ukończenie części “przygody”. Zadaniem gracza w opisywanej grze jest przesuwanie tajemniczych klocków, by łącząc się w bloki po 3 klocki i więcej znikały z planszy. Dodatkowo mamy tu możliwość skorzystania z całej masy różnych ułatwień i kombinacji które przyniosą nam ogromne ilości punktów

W czasie gry będziesz musiał połączyć elementy tego samego koloru i zakończyć misję w ustalonym czasie. Za zdobyte złoto i bonusy będziemy mogli odbudować niebiańskie miasto Azteków – Tenochtitlan, a stawiając kolejne budowle będziemy zyskiwali udoskonalenia, które w czasie rozgrywki np. usuną wszystkie zielone klocki z ekranu, lub podwoją liczbę zdobywanych punktów. Domyślnie w grze mamy także inne, darmowe ułatwienia jak wymieszanie wszystkich elementów na ekranie. Funkcja ta może się przydać gdy np. stracimy pomysły, co jeszcze można by poprzestawiać. Darmowe pomoce są jednak bardzo ograniczone.

Twórcy z Herocraft (nie ukrywam, że to jedna z moich ulubionych firm, jeszcze z czasów gier java) przygotowali dla was łącznie ponad 100 bardzo ciekawych etapów, w których za każdym razem do wykonania będą cięższe zadania. To, jak szybko wykonaliśmy daną misję symbolizować będą na ekranie leveli azteckie maski, w zależności od szybkości, w różnych kolorach. Gra oferuje 3 tryby gry, z czego dwa – “przetrwania” i “puzzle” są początkowo zablokowane i można je odblokować poprzez wykonanie części zadań z trybu “przygoda”, który jest po prostu kampanią.

Treasures of Montezuma 2 wygląda świetnie i pełna jest kolorów oraz elementów nadających jej klimat starożytnej cywilizacji, a przyjemna muzyczka w tle dodatkowo ten nastrój podkreśla.

W mojej opinii to najlepsza gra w ostatnim czasie, która ukazała się za darmo w Google Play. Ponadto jest to bardzo uczciwa wersja freemium – nie przeszkadza reklamami, wszystko dostępne jest za darmo, poprzez wypełnienie rozgrywki, a płaci się jedynie, gdy nie chce się przechodzić dalej tylko od razu chce się dostać wszystko na tacy. Dobra robota!

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...