Jump to content
Me Gusta

Uncharted 3: Oszustwo Drake'a

Recommended Posts

Me Gusta

Dane Techniczne

Producent: Naughty Dog

Wydawca: Sony Computer Entertainment

Polski dystrybutor: Sony Computer Entertainment Polska

Gatunek gry: Akcja

Data wydania oryginału: 01 listopad 2011

Data wydania polskiego: 01 listopad 2011

Tryby gry: Single / Multiplayer

Krótki Opis :

Nie wiem, jak to wytłumaczyć, ale mam pewnego rodzaju lęk przed tą grą. Nie nie, dla jasności, jestem w miarę normalny, to gry spod znaku Uncharted są nienormalnie genialne! I wybaczcie mi, ale jak wspominam „dwójkę”, to w głowie mi się nie mieści, że zapowiadana przeze mnie gra może być lepsza… a jak faktycznie taka się okaże, to aż strach się bać.

Przypadkładowe Misje/Zadania

Dziewczynka z zapałkami tu była.

Nic dziwnego, że z takim niedowierzaniem patrzę na Uncharted 3: Oszustwo Drake’a, tak jakbym miał mieć do czynienia z wersją 2.5. Powiedzcie mi, czego jeszcze więcej można wymagać od najlepszej gry akcji? Powielania sprawdzonych pomysłów? Lekkich poprawek w systemie rozgrywki? Otóż, okazuje się, że dla ekipy z Naughty Dog to za mało i chcą osiągnąć jeszcze wyższą jakość! Niebywałe!

Trudno mi przestać zachwycać się nad poprzedniczką (nic dziwnego, wystawiłem jej jako jedynej bezapelacyjną „dyszkę”), ale muszę się skupić i przejść do konkretów. Jak ktoś nie orientuje się, czym jest seria Uncharted, to polecam zebrać wszystkie swoje oszczędności i lecieć do sklepu po konsolę PlayStation 3, bo to może wydawać się przesadzone, ale jak słowo daję, dla Drake's Fortune oraz Among Thieves warto kupić maszynę Sony… a zbliża się wielkimi krokami trzeci powód w postaci Oszustwa Drake’a.

Trzonem rozgrywki Uncharted jest dynamiczna akcja z perspektywy trzecioosobowej, wspomagana elementami zręcznościowymi podczas przemieszczania się po lokacjach. Całość jest okraszona hollywoodzkim rozmachem, który może zawstydzić większość filmów o tym rodowodzie.

Bohater gry, charyzmatyczny awanturnik Nathan Drake, jest mistrzem nad mistrzami w pakowaniu się w niesamowite tarapaty i wychodzeniu z nich cało, dając śmierci niejednokrotnie nonszalanckiego prztyczka w nos. Tym razem zapuści się śladami niejakiego Thomasa Edwarda Lawrence’a, znanego lepiej jako Lawrence z Arabii. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ogólnym skrócie powiedzieć sobie coś o tym brytyjskim podróżniku i archeologu, działającym również w wywiadzie Jej Królewskiej Mości. Dużą część życia spędził na Bliskim Wschodzie, gdzie badał tajemnicze zakątki pustyni Ar-Rub’ al-Khali. Na niej podobno znajdowało się mityczne miasto Ubar, które miało być starożytnym centrum handlu, gdzie człowiek mając głowę na karku, mógł w szybkim tempie zasmakować wielkich bogactw. Logiczne jest to, że takie miejsce, w którym mogą być poukrywane niewyobrażalne bogactwa, zwabia ludzi takich jak Drake.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...