Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Usługa Analytics w Google Moja aktywność.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W Google Moja aktywność, przy niektórych stronach pokazuje się napis Google Analytics (zaznaczone na czerwono). Chciałabym wiedzieć co to oznacza? Czy jeśli nie wchodziłam na tą stronę, ale wyświetliła mi się jej reklama podczas oglądania filmu, to ta reklama może tak wyglądać w historii wyszukiwania w mojej aktywności Google?

Czy napis Google Analytics i napis "odwiedzono" oznacza że rzeczywiście odwiedziłam tą stronę?

Usługa Analytics w Google Moja aktywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Sylwia. Google Moja aktywność monitoruje aktywność w internecie i aplikacjach. Zapisuje wszystko to co wpisujesz w wyszukiwarce, jakie filmy oglądasz na YouTube, jakie strony odwiedzasz, co przeglądasz na Google Maps, Google Play i wiele innych aktywności.

Usługę można całkowicie wyłączyć, aby nas nie śledziła na każdym kroku. Wystarczy wejść w "Zarządzanie aktywnością" --> "Aktywność w internecie i aplikacjach" --> Suwak

Twoja aktywność pokazuje że odwiedzałaś usługę Google Analytics co minutę, może kliknęłaś z ciekawości lub przez przypadek. 

Google Analytics to narzędzie do analizy statystyk serwisów WWW, dla osób które posiadają swoją stronę i chcą wiedzieć np. z jakich krajów odwiedzany jest ich serwis. 

1 godzinę temu, Sylwia Siewierska napisał:

wyświetliła mi się jej reklama podczas oglądania filmu, to ta reklama może tak wyglądać w historii wyszukiwania w mojej aktywności Google?

Każdorazowe obejrzenie / wyświetlenie reklamy nie jest pokazywane w "Google Moja aktywność". Nawet jeżeli, to byłaby ona przypisana do usługi Google AdSense lub Google Ads a nie do Analitycs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...