Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Uszkodzona karta graficzna GTX 1060 6GB Strix warta zakupu?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mogę sobie zakupić kartę graficzną 1060 6GB Strix za 330zł (może się coś utarguje :D), ale nigdy nie naprawiałem takich rzeczy.

"Pewnego razu, podczas grania, caly komputer nagle sie wylaczyl i wlaczyl wiatraki od karty graficznej na pełną moc, taka sytacja stala sie 2 razy, po czym ustala, jakos 2 tygodnie pozniej komputer po standardowym korzystaniu wylacza oba ekrany (ktore podlaczone sa do karty graficznej) komputer dalej chodzi jednakze jakby nie wykrywal monitorow podlaczonych do karty."

To jest historia tej karty. Może ktoś miałby pomysły co tam mogło się zadziać i jakie to byłby koszta? Czy to w ogóle da się naprawić?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym zakupił, uszkodzone na Olx potrafią więcej kosztować i ludzie kupują. Oczywiście warto jeśli nikogo tam wcześniej nie było i do niej nie zaglądał. Ciężko powiedzieć co się uszkodziło, ktoś ogarnięty musiałby pomierzyć i posprawdzać. Samemu bez jakichkolwiek doświadczenie i sprzętu wątpię że dasz radę cokolwiek zrobić. Możesz kupić i oddać do osoby która się zajmuję w naprawach, nawet jeśli naprawa wyniosła by cię 500 zł to używana na Olx ponad 1400 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2021 o 16:34, Dzujkovskyyy napisał:

Może ktoś miałby pomysły co tam mogło się zadziać i jakie to byłby koszta? Czy to w ogóle da się naprawić?

Omijaj uszkodzone. Gdy się okaże ,że padł rdzeń, naprawa jest nieopłacalna. Części zamienne do kart graficznych, również poszły do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...