Jump to content
CzareK

[Wordpress] Jak zabezpieczyć bloga przed atakami hakerów?

Recommended Posts

CzareK

Jak zabezpieczyć bloga przed atakami hakerów?

1. Bezpieczeństwo WordPress’a #1 – Wzmocnij ochronę dostępu:

 

● Jeśli przy logowaniu używasz domyślnej nazwy użytkownika admin, koniecznie zmień ją na coś innego. Możesz to zrobić bardzo prosto za pomocą phpMyAdmin (Zobacz)

 

● Ustaw również silne hasło dla administratora strony i broń Boże nie zapisuj go w przeglądarce.

 

● Zainstaluj wtyczkę Login Lockdown, aby kontrolować nieudane próby logowań do panelu admina. Wtyczka daje możliwość blokowania adresu IP po kilku (ustawionych przez Ciebie) błędnych próbach logowania. ( Zobacz )

 

2. Bezpieczeństwo WordPress’a #2 – Chroń treść oraz ustawienia strony:

 

● Regularnie wykonuj kopie zapasowe bazy danych oraz plików na serwerze. Dzięki wtyczce WP DB-Manager, możesz łatwo pobrać całą kopię bazy danych na swój dysk oraz zaplanować automatyczne wykonywanie backupów nawet co kilka godzin. Wtyczka daje możliwość również wysyłania kopii zapasowych na adres email.

 

● Raz na jakiś czas zadbaj również o bezpieczeństwo plików na serwerze. Zawsze lepiej jest mieć kopię zapasową wszystkich plików na swoim dysku. Przynajmniej raz w miesiącu zmieniaj hasło FTP. Pamiętaj, że jest to najczęściej atakowana droga dostępu do twojej strony.

 

3. Bezpieczeństwo WordPress’a #3 – Zabezpiecz bloga przed atakami typu SQL Injection:

 

● W tym celu zmień Prefix tabel w WordPress. Domyślny prefix to wp_. W ten sposób utrudnisz ataki hakerowi używającemu SQL Injection. Ryzyko ataków tego typu będzie zredukowane do minimum, jeśli nie wyeliminuje go całkowicie.

 

● Prefix powinieneś zmienić przy instalacji WordPress’a, jeśli jednak masz już zainstalowanego bloga, również jest taka możliwość. Możesz to zrobić w prosty sposób korzystając wtyczkę WP Security Scan ( Zobacz )

 

4. Bezpieczeństwo WordPress’a #4 – Podwój ochronę przed atakami hakerów & malware:

 

● Zintegruj bloga WordPress z WebsiteDefender bądź Sucuri+ BulletProof Security.

 

5. Bezpieczeństwo WordPress’a #5 – Codziennie skanuj bloga:

 

● Website Deffender umożliwia również automatyczne skany twojego bloga w poszukiwaniu włamań, wirusów, malware, złośliwych skryptów itp. Automatycznie wysyła powiadomienia email oraz wyświetla porady, co i jak zmienić, aby twój blog był bezpieczny. Aby sprawdzić, czy twoja strona nie jest zainfekowana, możesz również skorzystać ze skanera Sucuri.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Create a New Account. It’s free and easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...