Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

World Record Egg. EGG GANG. Najbardziej lubiane zdjęcie na Instagramie


Rekomendowane odpowiedzi

word-egg-record.pngKonto world_record_egg działa na Instagramie od 4 stycznia. Powstało w reakcji na ranking najpopularniejszych zdjęć z Instagrama w 2018 roku. Zwyciężyła w nim modelka i celebrytka Kylie Jenner, która w serwisie zamieściła zdjęcie swojej córeczki Stormi. Post na Instagramie zdobył rekordowe 18 milionów polubień.

Twórcy world_record_egg chcieli pobić ten rekord, dlatego wrzucili z pustego konta zdjęcie jajka na białym tle. - Ustanówmy razem nowy rekord świata, stwórzmy najczęściej lajkowany post na Instagramie, pobijając obecny rekord świata Kylie Jenner, czyli osiemnaście milionów - damy radę! - napisano pod fotką.

Nie ma stuprocentowej pewności, kto stoi za profilem world_record_egg. Hasztagi sugerują powiązanie z Egg Gang, amerykańskim sklepem internetowym z gadżetami i odzieżą. Nie ma jednak informacji, by sklep miał coś wspólnego z kontem "rekordowego jajka".

W rozmowie z "The Independent" twórcy akcji zdradzili tylko, że mieszkają w Londynie.

Od jakiegoś czasu na profilu EGG GANG pojawiały się kolejne zdjęcia pokazujące jak jajko pęka. Ostatnie z nich pokazało pękające jajo jako piłkę futbolową, a podpis mówił: To już koniec czekania. Wszystko okaże się już w tę niedzielę w trakcie Super Bowl. Oglądajcie to pierwsi, tylko na Hulu.

Jak się okazało, faktycznie w trakcie Super Bowl (finału mistrzostw w futbolu amerykańskim - najważniejszego eventu sportowego w kraju) wyświetlono spot reklamowy stworzony przez EGG GANG i Hulu. Przedstawiał on jajko, które pęka "pod presją mediów społecznościowych", a następnie zaleca osobom, które również mają z tym problem, aby z kimś porozmawiały. Na końcu widać link do strony Mental Health America - organizacji non-profit pomagającej ludziom chorym psychicznie i promującą dbanie o zdrowie psychiczne.

Cała akcja jest mega-pozytywna i jeśli choć jedna osoba bardziej zadba o swoje zdrowie psychiczne, a zwłaszcza o swoje emocje wywoływane przez social media, będzie można śmiało stwierdzić, że było warto.

Źródło: Engadget, instalki, wirtualnemedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...