Jump to content
Daniel

[WOT] Worlds of Tanks - czyli co i jak?

Recommended Posts

Daniel

Co oznacza czerwony tekst w World of Tanks przy zmianie załogi do innego pojazdu?:

Oznacza to, że załoga, którą przeniosłeś do innego pojazdu nie potrafi go obsługiwać i jest wyszkolona na innym pojeździe. Możesz grać tą załogą na nowym pojeździe, jednak będzie ona zdobywać doświadczenie od podstawowego poziomu. Wybierając opcję przetrenowania załogi, możesz część doświadczenia zdobytego na innym czołgu w World of Tanks przenieść na nowy. Możesz również wybrać trening premium zwiększający od razu trening załogi do 100%.

Jaki wpływ ma doświadczenie w World of Tanks?:

Doświadczenie zwiększa umiejętności załogi, jeżeli przykładowo masz dobrze wyszkolonego ładowniczego, szybkość ładowania pocisku jest nieco większa. Możesz również dodać członkowi załogi nową umiejętność, która przydaje się w środku walki – przy osiągnięciu 100% doświadczenia (można szkolić żołnierza za pomocą kredytów i złota) można wybrać żołnierzowi dodatkową umiejętność. Do wyboru mamy szybszą naprawę modułów, lepszy kamuflaż czołgu lub szybsze gaszenie pożaru.

Każda z tych nowo wybranych umiejętności jest coraz mocniej ulepszana wraz z kolejnymi walkami w World of Tanks.

Jak dobrze strzelać artylerią w World of Tanks?:

Artyleria w przeciwieństwie do czołgów w World of Tanks ma inny tryb snajperski uruchamiany klawiszem Shift. Tryb snajperski w artylerii w World of Tanks pokazuje pole bitwy z góry, gdzie widzimy jedynie rozrzut, ilość amunicji, załadowanie pocisku oraz ilość wytrzymałości pojazdu. W zależności od rodzaju działa czym dalej celujemy, tym potencjalny rozrzut jest bardziej kolisty. Należy zwrócić uwagę na to, że wystrzelony pocisk artyleryjski potrzebuje kilku sekund by trafić w oddalony cel. Czym celujemy w obiekt bliższy tym potencjalny rozrzut jest dłuższy, również poruszanie pojazdem powoduje zwiększenie rozrzutu – czym dłużej stoimy w bezruchu, tym rozrzut jest mniejszy.

Trzeba również pamiętać, że amunicja w World of Tanks do artylerii jest droższa niż amunicja do czołgów. Często kilkanaście pocisków może kosztować nawet kilkadziesiąt-kilkadziesiąt tysięcy kredytów.

Walcząc artylerią musisz pamiętać, że każdy strzał zdradza Twoją pozycję – po strzałach pozostaje przez chwilę smuga dymu – przez to, wrogowie mogą Cię bardzo łatwo zlokalizować. Zmieniaj pozycję, co któryś strzał – dzięki temu wroga artyleria w World of Tanks nie zlokalizuje Cię od razu. Wykorzystuj tą możliwość do niszczenia wrogiej artylerii – gdy nie ma zagrażających Tobie pojazdów szukaj smug dymu z wrogich dział.

Atakując poruszające się czołgi w World of Tanks pamiętaj o tym, że pocisk potrzebuje paru sekund na trafienie – staraj się obrócić działo na kilkadziesiąt metrów przed cel, poczekać chwilę aż rozrzut się zmniejszy i strzelić na kilkanaście metrów przed obiekt.

Grając artylerią w World of Tanks pamiętaj o tym, że na bliski kontakt jesteś praktycznie trupem, gdy otoczą Cię lekkie czołgi. Staraj się wybierać takie pozycje, które nie są łatwo dostępne – kryj się za budynkami, w krzakach lub odjedź z dala od swojej flagi w World of Tanks.

źródło:

screeny - maXXer

tekst - sadorin(pkt 1,2), dawcio(pkt 3)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...