Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Współpraca dwóch różnych sieci WiFi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam może ktoś będzie miał pomysł na rozwiązanie problemu z dostępem do programatora czasowego Zamel ZCM-42 (https://zamel.com/pl-PL/produkty/exta-automatyka-budynkowa/programatory-czasowe/zcm-42) , z dowolnego miejsca przez internet.

Urządzenie to nie posiada żadnej aplikacji (android, czy iOS) i można się połączyć z nim wyłącznie przez adres strony 192.168.4.1, po uprzednim połączeniu do generowanej przez niego sieci wifi. W praktyce oznacza to, że ustawiać programator można tylko lokalnie będąc bezpośrednio przy tym urządzeniu, np. przez telefon lub komputer, łącząc się z jego siecią wifi bez internetu.  

Dodam, że urządzenie to posiada możliwość aktualizacji oprogramowania przez internet. W jednej z zakładek ma opcję wpisania nazwy sieci wifi z internetem i hasła do niego – jednak w praktyce nie można z tym nic więcej zrobić.

I tu mam pytanie czy da się jakoś tą zintegrowaną sieć wifi urządzenia połączyć inną siecią wifi posiadającą dostęp do internetu (w pobliżu urządzenia mam sieć wifi w puli adresowej 192.168.8.xx) i mieć możliwość dokonywania zmian z dowolnej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...