Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Zagadki kryminalne. Joanna Brylowska. Nikt nie wie co się z nią stało.


Rekomendowane odpowiedzi

23 letnia Asia Brylowska mieszka w Gdyni. Studiuje dwa kierunki: ekonomię i psychologię. Mieszka z rodzicami i jednym z braci ( najstarszy się wyprowadził). Rodzina jest uważana za bardzo zżytą i spokojną.

Dziewczyna ma zamiar wyjechać za granicę, ponieważ dostała możliwość studiowania w Genui we Włoszech. Wyjazd ma stanowić dla niej odmianę, ostatnimi czasy było jej ciężko bo rozstała się ze swoim chłopakiem. Do wyjazdu pozostał tylko tydzień.

Zagadki kryminalne. Joanna Brylowska. Nikt nie wie co się z nią stało.

Jest poniedziałek, 13 września 2004 roku. Rano rodzice, Gabriela i Gerard wychodzą do pracy. W porze obiadowej cała rodzina siedzi przy stole i je obiad. Po posiłku dziewczyna rozmawia przez telefon że swoim starszym bratem, Tomaszem, i nadmienia że może wpadnie do niego. Potem, gdy rodziców nie ma w domu, Asia mówi bratu że idzie na dyskotekę i zabiera ze sobą tylko torebkę. Gdy rodzice wrócili do domu, dziewczyna jeszcze nie wróciła do domu. W nocy Krzysztof, brat Joanny dostaje od niej SMSa o treści: "Powiedz mamie, że wrócę późno w nocy lub rano".

Nazajutrz koleżanka Joanny dzwoni do jej rodziców i pyta, czy już wróciła. Rodzice odpowiadają że jeszcze nie, ale prawdopodobnie niedługo wróci. Koleżanka zeznała, że dzwonił do niej były chłopak Asi, i powiedział że "coś się chyba z Asią dzieje". Matka dziewczyny jest zaniepokojona, dzwoni do R, czyli kolegi Asi który dwa dni wcześniej był z nią na dyskotece (przynajmniej tego była pewna matka dziewczyny) ale kolega odpowiada, że tego wieczoru nawet nie widział się z dziewczyną. Rodzice i syn jadą na policję zgłosić zaginięcie córki.

Gabriela przypomina sobie, że dzień przed zaginięciem Asia przeglądała w internecie oferty promowe "Stena Baltica". Nasuwa się myśl, że może popłynęła promem do Szwecji. Rodzice jadą na terminal promowy zapytać w kasie, czy sprzedano jakiś bilet ich córce. Ale ze względu na ochronę danych osobowych niczego się nie dowiedzieli. Wieczorem jednak dostają informacje od znajomego że Asia kupiła bilet na prom. Był to bilet w jedną stronę. Gabriele i jej mąż biją się, że córka mogła popełnić samobójstwo. Ale w ostatnich dniach nie było po niej widać zmęczenia lub złego nastroju. Dziewczyna była silna, gdy w wieku 21 kat wykryto u niej raka i podczas chemioterapii nie przerwała studiów i pozaliczała wszystkie egzaminy w odpowiednich terminach. Udało jej się pokonać chorobę.

Kilka dni potem rodzicom udaje się dotrzeć do zdjęć pasażerów wchodzących na pokład promu. Widać na nich Joannę. Miała ze sobą małą torebkę, na prom weszła sama. Na Je można było zweryfikować czy sama też wychodziła z promu w Szwecji, no w porcie w Karlskronie nie było kamer. Udaje się też dowiedzieć o kontakcie dziewczyny z byłym chłopakiem. Ostatni raz dzwoniła do niego wieczorem 13 września, ale on nie odebrał telefonu. Dwie godziny później zostawiła wiadomość na poczcie głosowej. Powiedziała, że chce ostatni raz usłyszeć jego głos. Chłopak odsłuchał nagrania dopiero następnego ranka. Zaniepokoiło go to i zadzwonił do koleżanki Asi, która zadzwoniła potem do jej rodziców.

Policja nie robi nic, twierdząc, że Asia wkrótce się odnajdzie. Tak więc rodzice postanawiają szukać córki na własną rękę. Udają się w podróż do Mineo na Sycylii, gdzie Asia pracowała przez jakiś czas, chcąc podszkolić się w nauce języka włoskiego przed wyjazdem na stypendium. Pytają ludzi w restauracjach, sklepach i innych miejscach o córkę, ale nikt jej nie widział. Pojawiają się sygnały że Asia była widziana w jakichś miejscach, lecz okazało się to nieprawdą. Policja zaczęła przesłuchiwać osoby płynące promem którym płynęła dziewczyna dopiero pół roku po jej zaginięciu (!), a z załogi został przesłuchany tylko kapitan.

W 2004 materiał o Asi pojawia się w programie "Ktokolwiek widział ktokolwiek wie".

W 2005 jej sprawa została ukazana zarówno we włoskim, jak i szwedzkim programie kryminalnym (odpowiednik naszego "ktokolwiek widział ktokolwiek wie").

W 2006 Polskie Radio wyemitowało audycje pod tytułem "Sekret Joanny".

Rodzina Asi odbywa jeszcze kilka podróży do Włoch i Szwecji bo ciągle pojawiają się informacje że była widziana w różnych miejscach. Rodzina jedzie nawet do Sztokholmu, bo pewien Polak mieszkający tam zeznał, że w 2006 poznał Joasię i nawet utrzymywał z nią kontakt. Był pewny że to ona, lecz trop był fałszywy.

Od zaginięcia Joanny Brylowskiej mija już ponad 16 lat, a nikt nie wie co się z nią stało. Rodzice dziewczyny apelują do osób, które mogły widzieć ich córkę lub wiedzą cokolwiek o tym, co się stalo 13 września 2004 na promie płynącym do Szwecji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...