Skocz do zawartości
Szukaj na Pecetowiczu
  • Utwórz konto

Zagadki kryminalne. Tanja Gräff. Nieszczęśliwy wypadek czy coś więcej?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest letni wieczór 6 czerwca 2007 roku. 21 letnia Tanja Gräff mieszka w Trewirze w Niemczech. Właśnie wybiera się na imprezę organizowaną na terenie Wyższej Szkoły Zawodowej w Trewirze. Niedawno poznała swoją nową miłość, Alexa. Chłopak także ma być na imprezie. Zanim wyjdzie, dziewczyna żegna się z ojcem siedzącym na tarasie. Jest ubrana w brązowy podkoszulek, dżinsy i białe buty na obcasie.

Mama Tanji, Waltraud Gräff odwozi córkę autem. Życzy jej udanej zabawy i prosi, aby na siebie uważała.

Zagadki kryminalne. Tanja Gräff.

Nazajutrz rodzice są zaniepokojeni nieobecnością córki, mimo że jest już po południu, a więc powinna już wrócić. Matka dziewczyny dzwoni do Alexa, który także jest zaniepokojony tym, że Tanja nie wróciła do domu. Mówi, że "zgubili się" na imprezie i nie wie, gdzie poszła. Rodzice zgłaszają zaginięcie Tanji na policję.

Wiadomo, że Tanja ok 1 w nocy rozmawiała z kolegą, Christianem. Ok 3:50 była widziana obok budki z piwem znajdującej się obok sceny. Inny kolega, Tim, widział dziewczynę rozmawiającą z kimś przez telefon. Chciał się z nią przywitać, więc poczekał aż skończy rozmawiać. Zamienili kilka słów i Tania powiedziała że musi iść na autobus, którym miała pojechać do miasta. Ale do miasta nigdy nie dotarła. Inni widzieli Tanje w towarzystwie dwóch mężczyzn, inni zeznali że widzieli kłótnie rudej kobiety i jakiegoś mężczyzny.

Trwają poszukiwania. Helikoptery latają nad lasami i okolicznymi terenami. Przeszukano też okoliczne bunkry z czasów II wojny światowej. Ale po Tanji nie ma śladu...

Jest 11 maja 2015. Robotnicy karczujący drzewa i krzewy trafiają na ludzkie zwłoki, odzież i przedmioty osobiste. Ciało znajdowało się na skalnej skarpie, za budynkiem mieszkalnym. Badania potwierdziły, że są to szczątki zaginionej przed ośmioma laty Tanji Gräff.

Waltraud Gräff zostaje powiadomiona o odnalezieniu zwłok córki. Ojciec zmarł w 2013. Zwłoki Tanji znajdowały się zaledwie około kilometra od miejsca, w którym ostatni raz była widziana. Mama dziewczyny była w szoku. Przez te osiem lat przechodziła przez ten teren wielokrotnie, szukając choćby małego śladu córki. Policja zostaje oskarżona o nieudolność w śledztwie. Wielu ludzi zastanawia się, dlaczego dopiero teraz odnaleziono szczątki zaginionej. Policja mówi, że także przeszukiwała ten teren wielokrotnie. Szczątki Tanji były w stanie głębokiego rozkładu, więc nie było możliwe ustalenie przyczyny śmierci. Możliwe, że spadła z wysokości 50 metrów. Ale nie wiadomo, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy może miały w tym udział jakieś osoby trzecie.

Wątki:

1. Kolejka linowa.

Wiele osób zeznało, że w wieczór zaginięcia dziewczyny słyszało krzyk kobiety dochodzący z miejsca, gdzie nad brzegiem Mozeli znajdowała się kolejna linowa.

2. Death Metal.

Miesiąc przez zaginięciem Tanja poznała Alexa, który był członkiem środowiska deathmetalowego. Członkowie spotykali się w centrum kultury młodzieżowej na drugim brzegu Mozeli. W tekstach ich piosenek można sie doszukać słów o śmierci, torturach i strachu. Ale ten wątek nie został rozwinięty głębiej.

3. "Spitzbart" ("szpicbródka")

Istnieje niewyjaśniony wątek mężczyzny określanego jako szpicbródka. Mógł on być mężczyzną, który tamtej nocy kłócił się z Tanją i krzyczał na nią nieprzyjemnym tonem.

W sprawie Tanji Gräff nie ma obecnie żadnych nowych ustaleń.

W komentarzach pod tym postem możecie napisać co myślicie o tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

  • Dodaj nową pozycję...
  • Dodaj nową pozycję...