Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Zagadki kryminalne. Tanja Gräff. Nieszczęśliwy wypadek czy coś więcej?


Rekomendowane odpowiedzi

Jest letni wieczór 6 czerwca 2007 roku. 21 letnia Tanja Gräff mieszka w Trewirze w Niemczech. Właśnie wybiera się na imprezę organizowaną na terenie Wyższej Szkoły Zawodowej w Trewirze. Niedawno poznała swoją nową miłość, Alexa. Chłopak także ma być na imprezie. Zanim wyjdzie, dziewczyna żegna się z ojcem siedzącym na tarasie. Jest ubrana w brązowy podkoszulek, dżinsy i białe buty na obcasie.

Mama Tanji, Waltraud Gräff odwozi córkę autem. Życzy jej udanej zabawy i prosi, aby na siebie uważała.

Zagadki kryminalne. Tanja Gräff.

Nazajutrz rodzice są zaniepokojeni nieobecnością córki, mimo że jest już po południu, a więc powinna już wrócić. Matka dziewczyny dzwoni do Alexa, który także jest zaniepokojony tym, że Tanja nie wróciła do domu. Mówi, że "zgubili się" na imprezie i nie wie, gdzie poszła. Rodzice zgłaszają zaginięcie Tanji na policję.

Wiadomo, że Tanja ok 1 w nocy rozmawiała z kolegą, Christianem. Ok 3:50 była widziana obok budki z piwem znajdującej się obok sceny. Inny kolega, Tim, widział dziewczynę rozmawiającą z kimś przez telefon. Chciał się z nią przywitać, więc poczekał aż skończy rozmawiać. Zamienili kilka słów i Tania powiedziała że musi iść na autobus, którym miała pojechać do miasta. Ale do miasta nigdy nie dotarła. Inni widzieli Tanje w towarzystwie dwóch mężczyzn, inni zeznali że widzieli kłótnie rudej kobiety i jakiegoś mężczyzny.

Trwają poszukiwania. Helikoptery latają nad lasami i okolicznymi terenami. Przeszukano też okoliczne bunkry z czasów II wojny światowej. Ale po Tanji nie ma śladu...

Jest 11 maja 2015. Robotnicy karczujący drzewa i krzewy trafiają na ludzkie zwłoki, odzież i przedmioty osobiste. Ciało znajdowało się na skalnej skarpie, za budynkiem mieszkalnym. Badania potwierdziły, że są to szczątki zaginionej przed ośmioma laty Tanji Gräff.

Waltraud Gräff zostaje powiadomiona o odnalezieniu zwłok córki. Ojciec zmarł w 2013. Zwłoki Tanji znajdowały się zaledwie około kilometra od miejsca, w którym ostatni raz była widziana. Mama dziewczyny była w szoku. Przez te osiem lat przechodziła przez ten teren wielokrotnie, szukając choćby małego śladu córki. Policja zostaje oskarżona o nieudolność w śledztwie. Wielu ludzi zastanawia się, dlaczego dopiero teraz odnaleziono szczątki zaginionej. Policja mówi, że także przeszukiwała ten teren wielokrotnie. Szczątki Tanji były w stanie głębokiego rozkładu, więc nie było możliwe ustalenie przyczyny śmierci. Możliwe, że spadła z wysokości 50 metrów. Ale nie wiadomo, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy może miały w tym udział jakieś osoby trzecie.

Wątki:

1. Kolejka linowa.

Wiele osób zeznało, że w wieczór zaginięcia dziewczyny słyszało krzyk kobiety dochodzący z miejsca, gdzie nad brzegiem Mozeli znajdowała się kolejna linowa.

2. Death Metal.

Miesiąc przez zaginięciem Tanja poznała Alexa, który był członkiem środowiska deathmetalowego. Członkowie spotykali się w centrum kultury młodzieżowej na drugim brzegu Mozeli. W tekstach ich piosenek można sie doszukać słów o śmierci, torturach i strachu. Ale ten wątek nie został rozwinięty głębiej.

3. "Spitzbart" ("szpicbródka")

Istnieje niewyjaśniony wątek mężczyzny określanego jako szpicbródka. Mógł on być mężczyzną, który tamtej nocy kłócił się z Tanją i krzyczał na nią nieprzyjemnym tonem.

W sprawie Tanji Gräff nie ma obecnie żadnych nowych ustaleń.

W komentarzach pod tym postem możecie napisać co myślicie o tej sprawie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...