Skocz do zawartości
PL
Szukaj na Pecetowiczu
 • Utwórz konto

Zainfekowana przeglądarka Google Chrome. Karty z reklamami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Piszę z pewnym problemem, z którym borykam się już jakiś czas. Jakiś czas temu pobrałem plik, który okazał się wirusem niestety i zainfekował mi przeglądarkę Google Chrome. Non stop wyskakują mi nowe karty z reklamami, które są też z dźwiękiem, niektóre z nich są nawet +18.. Chodzi o to, że próbowałem chyba wszystkiego, żeby zlikwidować to. ADW Cleaner nic nie znalazł, CCleaner również, jakieś odkurzacze tego typu programy też nic.

Pokazuje mi, że mój komputer jest czysty. Mam antywirusa AVG i robiąc pełne skanowanie również nic mi nie pokazuje, natomiast co jakiś czas wyskakuje mi okienko, że antywirus zablokował jakiś tam zainfekowany plik i przeważnie jest to z folderu system32.

Nie wiem na prawdę co robić, przywracałem ustawienia fabryczne laptopa, reinstalowałem przeglądarkę i jest non stop to samo. Mam jeszcze drugie konto na komputerze założone i właśnie na tamtym koncie nie dzieją się takie rzeczy jak na Administratorze. Ktoś ma jakieś pomysły co mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś może wejść w

 

 > Ustawienia > Zaawansowane > Przywróć ustawienia domyślne (Na samym dole w zaawansowanych) >  I jak już kliknąłeś w to to kliknij "Zresetuj ustawienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że to nie strony, które przeglądasz są odpowiedzialne za wyskakujące reklamy? Sądzę, że podejrzane wtyczki usunąłeś, więc nawet nie będę tego proponować.

Kiedy Ci reklamy wyskakują? Po otwarciu nowej karty czy podczas przeglądania witryny? Sprawdź w zakładce Ustawienia czy strona startowa to pusta karta. 

Przejrzałeś listę programów w CCleaner czy po prostu nic nie znalazł, to uznałeś, że nie ma? No a to że antywirus nic nie wykrył, nie znaczy, że nic nie ma. Nikt nie powiedział, że to jest wirus a nie uciążliwa aplikacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrJoooooker18 Hej. Wykonaj skan programem FRST. Zaznacz w "filtrowanie" wszystko. Załącz logi FRST.txt oraz Addition.txt do postu.

 Zobaczymy co tam za dziadostwo siedzi   

frst_7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USUWANIE ZŁOŚLIWEGO OPROGRAMOWANIA Z PRZEGLĄDARKI CHROME

Usuwanie niechcianych programów

Przejdź do:

 1. W prawym górnym rogu kliknij Więcej wiecej.png.d12e562aae9b0f5743e471bce25b1ef0.png Ustawienia.
 2. Na samym dole kliknij Zaawansowane.
 3. W sekcji „Resetowanie komputera i czyszczenie danych” kliknij Oczyść komputer.

 4. Kliknij Znajdź.

Jeśli pojawi się prośba o usunięcie niechcianego oprogramowania, kliknij Usuń

Resetowanie ustawień przeglądarki

Przejdź do:

 1. W prawym górnym rogu kliknij Więcej wiecej.png.d12e562aae9b0f5743e471bce25b1ef0.png Ustawienia.
 2. Na dole kliknij Zaawansowane.
 • Windows: w sekcji „Resetowanie komputera i czyszczenie danych” kliknij Zresetuj ustawienia  Resetuj.

 • Mac lub Chromebook: w sekcji „Zresetuj ustawienia” kliknij Zresetuj ustawienia  Zresetuj.

 • Linux: w sekcji „Zresetuj ustawienia” kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych  Zresetuj ustawienia.

Jeśli usuniesz niechciane programy lub zresetujesz ustawienia przeglądarki, być może trzeba będzie ponownie włączyć niektóre rozszerzenia. Aby włączyć rozszerzenia, w prawym górnym rogu kliknij Więcej wiecej.png.d12e562aae9b0f5743e471bce25b1ef0.png  Więcej narzędzi  Rozszerzenia. Włączaj tylko te rozszerzenia, którym ufasz.

Źródło - Usuwanie niechcianych reklam, wyskakujących okienek i złośliwego oprogramowania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Jeżeli chodzi o przywracanie ustawień fabrycznych to przywracałem. O stronach, które odpowiadają za wyskakiwanie reklam nie ma nawet mowy, mam blokowanie reklam, poza tym wiem na jakiej stronie może mi coś wyskoczyć.  Reklamy wyskakują przeważnie, gdy nie ma aktywności na przeglądarce może z 5 min lub więcej, ale też nie tylko. Czyli przeważnie, gdy gram w coś lub oglądam film, albo odchodzę od komputera. Wszystkie podejrzane wtyczki, programy zostały dawno usunięte. Jeżeli chodzi o program FRST to wrzucam logi w załączniku. Co do opcji oczyść komputer w przeglądarce wyskoczył komunikat, że nic nie znaleziono. Dodam też screen z kwarantanny, jakie pliki AVG znajduje mi co jakiś czas, może to coś pomoże: Scr.hu

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • 2 miesiące temu...

Od dzisiaj takie reklamy wyświetlają mi się w Chrome pomimo braku instalacji żadnych programów, po kliknięciu Close przy myszce pokazuje się ekran ładowania ale żaden program się nie otwiera.

Cytat

PIJ TO SCHUDNIJ  -11KG HIT!

p4.maranhesduve.club

image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sandy  Czytaj w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuuj dyskusję

Dołącz do Pecetowicza, aby kontynuować dyskusję w tym wątku.

 • Dodaj nową pozycję...
 • Dodaj nową pozycję...