Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Zamykanie się Modalu z Bootstrap. Formularz logowania.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
stworzyłem formularz do logowania w Modalu z Bootstrapa i szukam sposobu, aby po kliknięciu przycisku Submit, Modal pozostał otwarty. Aktualnie po kliknięciu przycisku Submit strona się odświeża a okienko (modal) zamyka.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Ekspert

Nie podałeś za dużo informacji (w tym kodu), więc też więcej nie podam 😄 

Google > AJAX

  • Lubię to! 2
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Administrator
Napisano (edytowane)

Nie jest to wina modalu a formularza. Musiałbyś formularz wysłać za pomocą AJAX walidując dane za pomocą JavaScript a następnie w PHP (bo domyślam się że w nim działasz) gdzie po poprawnym wykonaniu kodu w back-endzie (skrypcie PHP) skrypt ten zwróciłby odpowiednie informacje do AJAX dzięki czemu mógłbyś poinformować użytkownika o statusie zapytania a samo okno nie musiałoby się odświeżać.

Ewentualnie, jeśli taki proces jest dla Ciebie zbyt skomplikowany, to mógłbyś to wykminić tak aby przechować w odpowiedni sposób informację o tym że modal został uruchomiony i w momencie otwarcia strony pobierać tę informację i odpowiednio ją przetworzyć (czytaj. uruchomić modal, który zapisany jest w linku, localStorage czy plikach cookie).

#EDIT:
Choć to drugie zastosowanie ma sens jedynie w przypadku konkretnego zapotrzebowania 'biznesowego' i faktycznie jest potrzebne bo jakaś funkcjonalność musi współgrać z automatycznym otwarciem modalu z formularzem. Zwykle po wysłaniu formularza wystarczy informacja w powiadomieniu że wiadomość została wysłana.

Edytowane przez Mativve
Uzupełnienie
  • Lubię to! 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Ekspert
Godzinę temu, Mativve napisał:

Ewentualnie, jeśli taki proces jest dla Ciebie zbyt skomplikowany, to mógłbyś to wykminić tak aby przechować w odpowiedni sposób informację o tym że modal został uruchomiony i w momencie otwarcia strony pobierać tę informację i odpowiednio ją przetworzyć (czytaj. uruchomić modal, który zapisany jest w linku, localStorage czy plikach cookie)

Nawet nie proponuj tego, bo to nie jest dobre rozwiązanie na produkcję 😛 

  • Lubię to! 1
  • Ha ha 1
  • Wow 1
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...