Skocz do zawartości

Zmiana typu NAT na PlayStation 4. Router LTE TP-LINK M7650


Kaiserrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym mieć tryb NAT 1 lub 2 w konsoli PlayStation 4, ale ciągle mam NAT 3 co nie pozwala mi w pełni możliwości pograć online.

Mam mobilny router LTE TP-LINK M7650. Jak to pozmieniać? Niestety konfiguracja w routerze tylko po angielsku i nie za bardzo wiem...

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Założyciel

Sprawdzenie trybu NAT:

 • wejdź w Ustawienia
 • następnie wybierz Sieć
 • przejdź do Wyświetl stan połączenia
 • zjedź na sam dół listy – będzie tam wyświetlony Typ NAT

Typy NAT jakie może wyświetlać Twoja PS4:

 • Typ 1 (otwarty) – jesteś połączony bezpośrednio z internetem tzn. nie jesteś za żadnym NATem, masz zewnętrzne IP lub aktywne DMZ. Ten typ nie powinien powodować żadnych problemów z grą online.
 • Typ 2 (średni) – jesteś za NATem jednak Twoja konsola nie powinna stwarzać problemów z grą online.
 • Typ 3 (ograniczony) – możesz nawiązywać połączenie z PSN, pobierać gry i update’y, jednak pozostałe funkcje, w tym gra online mogą być ograniczone bądź niemożliwe.

Jak zmienić tryb NAT?: 

wejdź w ustawienia routera. Najczęściej polega to na wpisaniu adresu IP routera np. 192.168.1.1 w pole adresu przeglądarki. Będziesz poproszony o podanie loginu i hasła administratora. Informacje te znajdują się zazwyczaj na samym routerze (np. na nalepce pod spodem) lub w instrukcji.

włącz funkcję UPnP. W zależności od routera sposoby na jej włączenie mogą się różnić. Jeśli nie jesteś w stanie znaleźć tej opcji w ustawieniach poszukaj w instrukcji.

masz teraz dwie możliwości:

 • ustawienie statycznego IP dla konsoli i przydzielenie go do DMZ (strefa zdemilitaryzowana)
 • otwarcie niektórych portów i przypisanie ich do konsoli

PAMIĘTAJ! NIE PRZYDZIELAJ DO DMZ CAŁEGO ROUTERA!

sposób otwierania portów różni się w zależności od routera, który posiadasz. Najprościej będzie jeśli znajdziesz to w instrukcji lub w Google.

otwórz poniższe porty TCP i UDP w obydwu kierunkach:

 • 80
 • 443
 • 465
 • 983
 • 3478
 • 3479
 • 3480
 • 3658
 • 5223
 • 6000-7000
 • 9293
 • 10070-10080

Są to porty niezbędne do prawidłowego działania usług online Sony takich jak impreza, PSN, gra multiplayer, gra zdalna etc. 

zrestartuj swoją konsolę. Po restarcie sprawdź w ustawieniach Typ NAT. Jeśli zrobiłeś wszystko tak jak trzeba powinieneś zobaczyć upragniony Typ 2.

Źródło: http://masher.pl/poradniki/jak-zmienic-typ-nat-ps4-poradnik/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

 • Ostatnio przeglądający

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
 • Podobna zawartość

  • Mój problem z Internetem skończy się w styczniu 2021. Dziś technicy z firmy zewnętrznej kładli kable do studzienek w tym mojej i do końca grudnia mają czas na ogarnięcie ostatniej ulicy w moim mieście. Chciałbym się zapytać osób, które posiadają te usługę niezależnie od prędkości. U mnie prawdopodobnie będzie 1 GB dostępne. Czy macie jakiekolwiek problemy z łączem? Zrywa połączenie? Czy są jakiekolwiek problemy z grami na konsoli? Mam na myśli NAT. Macie otwarty czy musieliście samemu otworzyć? Czy prędkość spada? Zależy mi na pobieraniu i szybkim wysyłaniu danych z racji tego, ze tworze animacje 4K a mój Internet niestety nie daje rady.  Czy występują jakieś problemy przy streamowaniu? Możecie powiedzieć mi jakie macie prędkości wysylu zależnie id wariantu 300/600/1?
  • Witam.
   Problem polega na tym, iż po włączeniu konsoli, konsola sprawdza stan plików po czym wyświetla komunikat ( Nie można uruchomić PS4.  Podłącz DUALSHOCK 4 przy użyciu przewodu USB, a następnie naciśnij przycisk PS. ). Po wciśnięciu przycisku PS konsola wyświetla kolejny komunikat ( Podłącz urządzenie pamięci masowej USB, które zawiera plik aktualizacji dla wesji 6.71 lub nowszej w celu ponownej instalacji. Możesz pobrać plik.... ) Podłączam owe urządzenie z plikiem, po czym konsola wyświetla komunikat ( Nie można użyć tego pliku aktualizacji. Kod błędu CE-34788-0 ).
   Dodam, że konsola po włączeniu od razu przechodzi w tryb bezpieczny. Problem występuje od momentu, gdy konsola straciła zasilanie podczas grania ( Przerwa w dostawie prądu )
   To co już robiłem:
   -Reset systemu z poziomu trybu bezpiecznego.
   -Aktualizacja systemu ( Ręcznie wybrałem plik z poziomu trybu bezpiecznego ).
   -Przywracanie ustawień domyślnych.
   Każda z tych czynności przebiega normalnie, po czym konsola resetuje się i robi wszystko od nowa, czyli sprawdza pliki i wyświetla opisane komunikaty.
   Zależy mi na plikach dlatego też nie przeinstalowywałem systemu.
  • Temat poświęcony PS4 i podłączeniem do sieci lokalnej / Internetu.
   Sprzęt:
   PS4 posiada 2 osobne karty które w odróżnieniu od PS3 maja osobny fizyczny adres MAC (czyli dostają dla obu połączeń różne adresy IP oraz da się im stworzyć osobną zaawansowaną konfigurację po stronie routera)
   - Ethernet (LAN) z połączeniem 10/100/1000 - Wi-Fi w standardzie N na częstotliwości 2.4Ghz (brak obsługi 5Ghz osobiście uważam za duży minus ale nie ma co dramatyzować - działa sprawnie). Konfiguracja po stronie konsoli:
   Tutaj jest łatwo i konsola oferuje tryb dla zaawansowanych oraz tryb automatyczny.
   - Kabel sieciowy
   Menu > Ustawienia > Sieć > Połącz z internetem [zaznacz]
   Menu > Ustawienia > Sieć > Użyj kabla sieciowego > ...
   W większości przypadków działa na zasadzie "Plug and Play" czyli wpinamy kabel, wybieramy połączenie "Łatwe" i to wszystko.
   Od razu możemy wybrać "Przetestuj połączenie" o którym będzie później.
   - Wi-Fi
   Menu > Ustawienia > Sieć > Połącz z internetem [zaznacz]
   Menu > Ustawienia > Sieć > Użyj Wi-Fi ...
   - O ile nasze Wi-Fi nie ma jakichś niestandardowych dziwnych ustawień, wybieramy połączenie "Łatwe".
   - Wybieramy SSID czyli nazwę sieci z która się łączymy bądź WPS/AOSS czyli metody ułatwionej konfiguracji których zazwyczaj nikt nie używa.
   - podajemy klucz sieciowy
   Cała reszta powinna się zrobić automatycznie (o ile router jest dobrze skonfigurowany)
   Od razu możemy wybrać "Przetestuj połączenie" o którym będzie później.
     Test połączenia:
   Menu > Ustawienia > Sieć > Przetestuj połączenie internetowe 
   Uzyskaj adres IP - Sukces
   Jeżeli się nie powiedzie, to znaczy że połączenie (czy wi-fi czy kablem) jest źle skonfigurowane i jest to wina po stronie albo użytkownika albo routera jeżeli posiada - nie ma to nic wspólnego z "jakością" internetu
   Połączenie internetowe - Sukces
   Konsola ma dostęp "na zewnątrz" - czyli mamy internet - będzie działać przeglądarka itp.
   Wpis do sieci PSN - Sukces
   Konsola ma dostęp do sieci PSN - będzie działać w mniejszym bądź większym stopniu poprawnie - ale będzie działać.
   Typ NAT - NAT X
   NAT - czyli maskarada w skrócie i "po ludzku" zarządza połączeniami między urządzeniem (PS4) - routerem i tym jak to połączenie jest przekazywane w świat.
   NAT 1 - konsola ma bezpośrednie połączenie z internetem, bez udziału routera i maskarady - najczęściej jest wpięta bezpośrednio do modemu - wszystko musi działać.
   NAT 2 - konsola jest wpięta w router - typ 2 jest to spodziewany oraz najczęstszy wynik testu połączenia. W 99% oznacza że wszystko jest dobrze i niczym nie musimy sobie zawracać głowy.
   NAT 3 - Konsola jest wpięta  w router i ma zablokowane porty lub nasz usługodawca odgórnie zablokował bezpośrednie połączenia. Trzeba albo z nim pogadać o zmianę obecnego stanu albo zmienić usługodawcę.
   NAT 3 w praktyce oznacza jedno. kilka lub wszystkie z poniższych:
   - problemy z przeglądaniem zawartości PSStore
   - Problemy z widocznością znajomych
   - problemy z wysyłaniem/otrzymywaniem wiadomości
   - Problemy z Chatem głosowym
   - problemy z graniem w trybie wieloosobowym przez internet
   Szybkość połączenia
   W obu przypadkach to olewamy - jest to obecna prędkość z jaka mamy połączenie do serwerów PSN - nie jest żadnym wyznacznikiem prędkości internetu czy ściągania danych w konsoli. Nie należy zawracać sobie tym głowy jeżeli wynik będzie słaby i nie mam zamiaru na ten temat się rozwodzić.
   Posty typu: "test połączenia daje słaby wynik, co jest nie tak, proszę o szybka odpowiedź" będą od razu kasowane i nagradzane warnem.
   Wskazówki odnośnie konfiguracji routera:
   Temat rzeka, ale postaram się zebrać ogólne dobre praktyki konfiguracji routera pod konsolę.
   Słowniczek:
   Przede wszystkim musimy wiedzieć co to jest router, modem, co to są porty, DHCP, adres IP czy fizyczny adres MAC ...i postaram się to po ludzku i jak najmniej technicznie to przestawić.
   Modem - przetwarza sygnał analogowy na cyfrowy - czyli (zazwyczaj) sygnał z drutu miedzianego przetwarza na informacje które jest już w stanie odczytać komputer.
   Router - rozdziela i zarządza sygnałem dla wielu urządzeń.
   Należy zwrócić uwagę na to że teraz jest dużo modemów z funkcją routera oraz dużo routerów z funkcją modemu czyli te 2 urządzenia często są połączone w jedno, ale często te urządzenia są mylone.
   Nie ma sytuacji że "nie mam modemu". Ten modem zawsze gdzieś jest. Albo w domu, albo w bloku, albo u Pana Zenka Admina który nas podgląda przez kamerkę internetową wbudowana w naszego laptopa.
   Natomiast coraz rzadziej ale się zdarza że ludzie nie mają routera i kombinują na około tak, żeby tylko nie wydać tych kilku dziesięciu złotych na podstawowy router.
   Adres MAC - ciąg 12 znaków w systemie szesnastkowym (0-9, A-F) które posiada każda karta sieciowa (PS4 posiada 2 różne odpowiednio dla karty Ethernet i Wi-Fi) Adres MAC jest (teoretycznie) nie zmienny i unikalny czyli że nie ma 2 takich samych na całym świecie. Jest to teoria bo w praktyce da się przeprogramować adres MAC.
   Adres IP - ciąg cyfr które otrzymuje każde urządzenie sieciowe
   DNS - są to serwery przez które przechodzi połączenie internetowe (strony internetowe oraz pobieranie/wysyłanie danych) zazwyczaj używamy tych od usługodawcy, ale jeżeli nam nie odpowiada prędkość ładowania się stron, można podać jakieś inne.
   DHCP - jest to system automatycznego zarządzania adresami IP dla adresu MAC czyli router sam przydziela odpowiednie parametry dla konsoli - nic nie trzeba dodatkowo ręcznie konfigurować.
   Port - każde połączenie jak pociąg idzie swoim "torem" czyli portem sieciowym - jeżeli porty się nakładają to może (ale nie musi) nastąpić kolizja i albo jedno albo obydwa (lub więcej) połączenia nie działają poprawnie)
   DMZ - strefa zdemilitaryzowana - czyli wyłączenie danego urządzenia przed nawias. Konsoli wtedy nie dotyczą żadne zapory oraz blokady portów po stronie routera. Jest pierwsza rzeczą która napotyka połączenie przychodzące do nas z zewnątrz.
   UPnP - Universal Plug and Play - czyli router sam automatycznie zarządza otwieraniem portów dla danego urządzenia - nie trzeba nic więcej konfigurować. Konsola potrzebuje skorzystać z danego portu, to zostaje 
   Porty:
   PS4 korzysta z następujących portów które muszą być odblokowane/przekierowane dla konsoli / konsola ustawiona jako DMZ:
   PlayStation®Network i serwery SCEA
   TCP: 80, 443, 1935, 3478, 3479, 3480 UDP: 3478, 3479  
  • Witam Posiadam tylko jeden monitor z VGA i chciałbym do niego podłączyć PS4 i PC.
   Najlepiej żeby była możliwość przełączania między nimi. Sam przeszukałem pełno "internetów" w poszukiwaniu takiego cuda.
   Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.
  • Witam. Posiadam Xbox 360. Xbox w menu SIEĆ zgłasza mi komunikat: Wykryto podwójny NAT i ostrzega przed niemożliwością grania po sieci.
   Mój router to: Linksys WRT32X AC3200 Dual-Band Wi-Fi Gaming Router with Killer Prioritization Engine
   Jak to naprawić?
 • Najnowsze tematy

 • Ostatnio rozwiązane

×