Skocz do zawartości
Pecetowicz Forum komputerowe

Zobacz co to jest WHMCS i do czego służy.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Założyciel

Cześć. Dzisiaj postaram się opisać co to jest WHMCS, do czego służy i jakie jest przeznaczenie tego oprogramowania. Postaram się za bardzo nie rozpisywać 🙂 

Co to jest WHMCS

A więc WHMCS można opisać w zasadzie jednym w kilku zdaniach, jest to zaawansowany system billingowy, oprogramowanie posiadające panel do zarządzania usługami dla klientów końcowych.

Oprogramowanie te nabywane jest przeważnie przez firmy hostingowe. Z oprogramowaniem WHMCS mogliśmy mieć nie raz styczność w panelu cPanel.

WHMCS jest oprogramowaniem, które umożliwia sprzedaż dowolnych usług abonamentowych (szczególnie domeny, hosting, certyfikaty SSL) pod własną marką, na własnej platformie. Skorzystanie z WHMCS jest dużo prostsze i tańsze, niż tworzenie własnego systemu do obsługi klientów. 

WHMCS jest wiodącą platformą do automatyzacji rozliczeń hostingowych, napędzającą dziesiątki tysięcy firm hostingowych. Z WHMCS skorzystało już ponad 35 tysięcy klientów z 200 różnych krajów.

Historia WHMCS

Historia WHMCS rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy Matt, wtedy właściciel firmy hostingowej, rozpoczął misję, aby zrobić coś lepszego. Matt jest założycielem oraz pełni obecnie rolę dyrektora generalnego.

Jak sam dodaje "Naszą misją jest uproszczenie i automatyzacja wszystkich aspektów działalności firm hostingowych. Obsługując wszystko, od rejestracji klientów, po aprowizowanie, zarządzanie i wsparcie, WHMCS zapewnia jedną scentralizowaną platformę do zarządzania działalnością hostingową, dzięki czemu codzienne zadania stają się szybsze, łatwiejsze i bardziej wydajne."

Więcej o WHMCS możesz przeczytać na ich oficjalnej stronie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem wciąż nierozwiązany? Dodaj swoją odpowiedź

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto. Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...