Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

9malutki6

Twórcy Battlefielda 3 mają już swoją wizję kolejnej generacj

Promowane odpowiedzi

eśli wierzyć słowom padającym z ust Patricka Bacha z DICE, to kolejna generacja konsol pozwoli na wygenerowanie przynajmniej takiego poziomu grafiki, jaki możemy obecnie podziwiać na mocnych pecetach w Battlefieldzie 3.

battlefield_3_03.jpg

Jeśli ktokolwiek budowałby dzisiaj nową konsolę, to właśnie taki byłby rezultat. Przynajmniej taki. Prawdopodobnie jeszcze lepszy, ponieważ jest to klasyczna pecetowa technologia. Moglibyśmy zacząć prace nad portem tej wersji graficznej na konsole chociażby jutro”, twierdzi Bach.

Według niego kolejne konsole oznaczać będą kilka procesorów czy kart graficznych w jednym systemie, na co już teraz przygotowany jest silnik Frostbite 2.

Z tego co wiemy to kolejna generacja konsol nie będzie robiła nic w inny sposób. Po prostu dostanie lepsze podzespoły. Dużym krokiem jest przejście z jedno procesora do wielu. Z jednej karty graficznej do wielu. Radzimy sobie z obecnymi konsolami, tak więc poradzimy sobie także z kolejnymi. Mamy wszystko czego potrzebować będziemy w przyszłości. Byłbym zaskoczony gdyby okazało się, że czegoś nie potrafimy zrobić na konsolach nowej generacji”.

Jak wobec tego kształtowałaby się cena nowych sprzętów? Czy byłyby one równie drogie jak obecne pecety wysokiej klasy, które są w stanie udźwignąć Battlefielda 3 na maksymalnych detalach? Bach wyjaśnia, że absolutnie nie. Jeśli producent konsoli zamiast 10 000 kart graficznych zamówi ich 50 milionów, to jednostkowa cena zdecydowanie spadnie, co pozwoli na niską cenę startową sprzętu. Podobnie jak w przypadku startu Xboksa 360 i PlayStation 3, które oferowane były znacznie taniej niż konkurujące mocą PC.

Wszyscy którzy chcą zasmakować nowej generacji już teraz powinni według Bacha spróbować wersji Battlefielda 3 na PC, bowiem zawiera ona prawdziwie „next-genowe” możliwości.

Źródło: gry.wp.pl

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×