Skocz do zawartości
  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

Gangst3r

ustawienie pozycji panelu i avatara

Promowane odpowiedzi

Link do forum: http://xboxarcade.pl

Posiadany styl: beta

Modyfikacje na forum: sporo koło 30, spider, multi ranks, ajax sb, styleswitch...

Dokładny opis problemu: Mój problem polega na kodowaniu, otóż chcę ustawić w jednym stałym miejscu 3 obiekty - dużego avatara Xbox Live, logo forum i panel użytkownika.

Aktualnie przy odpowiedniej rozdzielczości stoją one na wymaganych pozycjach (screen1):

ale po zmniejszeniu rozdzielczości, lub po zwykłym pomniejszeniu okna przeglądarki owe obiekty nachodzą na siebie (screen2):

i tu kieruję swoje pytanie jak ustawić stałą pozycję tych obiektów bez względu na rozdzielczość ekranu tak jak to jest przedstawione na pierwszym obrazku?

Do tego dodatkowy problem po przeciągnięciu kursora myszy w prawo:

Odpowiednie pliki podam w załączniku jeśli zajdzie potrzeba (css i tpl)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Już poprawione :P Zauważyłem, że większość for zaczyna to stosować :D no ale jeśli ktoś byłby wstanie rozkminić położenie tych obiektów aby trzymały się tabeli forum? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

3. co do przeciągania to będziesz tak miał bo to już zależy od szerokości u mnie ta przerwa jest o wiele większa z 2 stron.

Co do 1, musisz ustawić pozycję relatywną.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że one nie występują w tej samej klasie nawet nadrzędnej, wiem, że jak ustawie relatywną pozycje to się będzie odbijać jeden obiekt od drugiego o ustaloną wartość podaną w css tylko nie potrafię tego przypisać do tej klasy i ustawić to tak, żeby nie nachodziło na siebie przed chwilą dalej z tym walczyłem, niestety na marne... kodowanie to nie jest moja specjalność :( jeśli ktoś łaskaw pomóc to zapodam pliki css (klasy div w tpl już sobie zmienię).

Prosze o pomoc! :>

[ Dodano: 2011-06-28, 08:27 ]

OK już ustawiłem to było cholernie dużo roboty i zmian, dodawanie klas, pozycji, marginesów, itp. usuwanie kodu, przypisywanie ich w overall_header.tpl, usuwanie kodu z index_body.tpl, edycja viewforum_body.tpl.

W cholere roboty ogółem zeszło mi ok 3-4godzin, żeby to ustawić pod Chrome, Opere i FF. Bo jak na jednym było ok to na drugim jaja, jak na FF logo było spoko to na Operze wylatywało. Ale teraz przy zmniejszaniu forum logo jak i panel użytkownika stoi równo z szerokością forum :P

Temat można zamknąć :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×